Достапни линкови

logo-print

Тајландските демонстранти прифаќаат медијаторство на Сенатот


Лидерите на талјандските антивладини демонстранти денеска соопштија дека ја прифаќаат понудата на Сенатот да посредува во преговорите со владата. Како што изјави еден од шефовите на таканаречените црвени кошули, преговорите би имале за цел прекин на судирите во кои во изминативе неколку дена загинаа 37 луѓе.
XS
SM
MD
LG