Достапни линкови

logo-print

Македонско италијански бизнис форум


Заменик министерот за економија на Италија Адолфо Урсо денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија на покана од министерот за економија Фатмир Бесими. Како што е соопштено, тие ќе потпишат заедничка декларација за зајакнување на соработката, а ќе учествуваат и на бизнис форумот што во Скопје го организира Италијанскиот институт за надворешна трговија при Амбасадата на Италија. На оваа деловна средба на која ќе учествуваат 35 италијански и 60 македонски компании ќе биде презентиран и проектот за зајакнување на соработката меѓу западно балканските и италијанските мали и средни претпријатија.
XS
SM
MD
LG