Достапни линкови

logo-print

Најмалку 12 загинати во бомбашки напад во Пакистан


Во денешниот бомбашки напад врз полициско возило во северозападен Пакистан загинале најмалку 12 луѓе. Според некои извештаи, во нападот што бил извршен од бомбаш самоубиец имало и десетина повредени.


XS
SM
MD
LG