Достапни линкови

logo-print

Вулканската прашина пак создава проблеми во авиособраќајот


Вулканската прашина од Исланд повторно предизвикува проблеми во авионскиот собраќај во Европа. Британските власти соопштија дека се затворени аеродромите Хитроу и Гатвик. Додека пак аеродромите во Аместердам и Ротердам нема да работат најмалку осум часа. Истата вулканска прашина во минатиот месец предивика голем број на европски аеродроми да откажат илјадници летови, што создаде хаос во транспортот низ континетот.
XS
SM
MD
LG