Достапни линкови

logo-print

Ослободени шеесетмина киднапирани во Пакистан


Шеесетмина лица кои вчера беа киднапирани од милитанти денеска биле ослободени во северниот дел на Пакистан, соопштија локалните власти. Шеесетмината биле киднапирани во два инциденти во регионот Курам. Десетмина успеале да им избегаат на милитантите а останатите биле ослободени. Мотив за киднапирањата, според се уште непотврдени информации, било попречување на сунитско – шиитските преговори.
XS
SM
MD
LG