Достапни линкови

logo-print

Приведени двајца осомничени за напад врз домот на Вилкс


Полицијата во Шведска соопшти дека привела двајца осомничени за нападот врз домот на Ларс Вилкс, човекот кој предизвика масовни реакции откако објави цртеж на кој главата на пророкот Мухамед е ставена на тело на куче. Постојат основани сомненија дека двајцата приведени го нападнале домот на Вилкс на 14 мај.
XS
SM
MD
LG