Достапни линкови

logo-print

Јужнокорејските власти пукале кон севернокорејски бродови


Јужнокорејската морнарица испука предупредувачки истрели кон севернокорејски бродови кои ја патролирале границата меѓу двете земји. Јужнокорејските власти соопштија дека севернокорејските бродови ја преминале границата и навлегле во јужнокорејски води. Инцидентот се случи недалеку од местото каде мистериозно исчезна брод на јужнокорејската морнарица на 26 март годинава.
XS
SM
MD
LG