Достапни линкови

logo-print

Лажна закана за бомба на патнички авион


Патнички авион кој летал од Хонг Конг до Ванкувер бил придржужен од борбени авиони до Канада поради лажна закана за бомба. По слетувањето на авионот на компанијата „Катај рлајнс“, канадската полиција го претресла багажот и ги проверила патниците. При претресот не биле пронајдени сомнителни работи кои би ја загрозиле безбедноста на патниците, соопштија од полицијата.
XS
SM
MD
LG