Достапни линкови

logo-print

Преживеаното момче од авионската несреќа во Либија пристигна дома


Деветгодишното момче од Холандија кое ја преживеа авионската несреќа во Либија денеска пристигна во Амстердам, три дена по катастрофата во која загинаа неговиот брат и родителите, заедно со уште стотина други патници. Момчето за време на патувањето беше придружувано од неговиот доктор, чичко му и тетка му. Тие побараа од медиумите да му ја почитуваат приватноста на момчето.
XS
SM
MD
LG