Достапни линкови

logo-print

Претседателот Иванов денеска организира лидерска средба


Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска организира неформална средба за претседателите на најголемите партии во Република Македонија.
Како што соопшти денеска Кабинетот на Иванов, поканети се претседателите на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски, на СДСМ Бранко Црвенковски, на ДУИ Али Ахмети, на ДПА Мендух Тачи и на Нова Демократија Имер Селмани.
Неформалната средба ќе се одржи во резерватот Јасен.
XS
SM
MD
LG