Достапни линкови

logo-print

Протести во Авганистан


Стотици луѓе денеска ги блокирале патиштата во источен Авганистан во знак на протест поради нападот на НАТО силите во кој загинале 11 цивили. Алијансата потврди дека со авганистанската војска спровела операција во тој регион, но оти притоа биле убиени осуммина бунтовници. Агенциите јавуваат дека авганистанската полиција стрелала врз протестантите откако некои почнале да фрлаат камења при што еден од нив загинал.
XS
SM
MD
LG