Достапни линкови

logo-print

Над дваесет загинати во рудник во Кина


Во синоќешната експлозија на метан во еден рудник во југозападна Кина загинале дваесетина рудари, јави агенцијата Синхуа. Во моментот на експлозијата во окното имало триесетина рудари, но шестмина успеале сами да се спасат додека другите четворица биле извлечени од спасувачките екипи.

XS
SM
MD
LG