Достапни линкови

logo-print

Застрелани тројца осомничени за нападите во московското метро


Првиот човек на руската безбедносна агенција денеска изјави дека агенти убиле три лица кои биле осомничени за организирање на терористичките напади во московското метро. Александар Бортинков додаде дека тројцата осомничени „пружале отпор со огнено оружје“ поради што биле застрелани. Се верува дека тројцата осомничени им го организирале патувањето од Дагестан до Москва на двете жени кои детонираа бомби во подземната железница во Москва.
XS
SM
MD
LG