Достапни линкови

logo-print

Потона платформа за природен гас во Карипското море


Венецуелска платформа за природен гас потона во Карипското море денеска. Венецуелскиот министер за енергетика Рафаел Рамирез изјави дека нема ризик од појава на еколошка катастрофа. Според се уште неофицијални информации деведесет и петмината работници биле навремено евакуирани. За сега не се знае зошто потонала платформата.
XS
SM
MD
LG