Достапни линкови

logo-print

Русин во Москва осуден за шпионажа во корист на САД


Судот во Москва го осуди рускиот граѓанин Генадиј Сипачев за шпионажа во корист на Соединетите Држави. Тој наводно на Пентагон му предавал воени мапи за цели за американскиот ракетен систем. Овие мапи Сипачев ги праќал преку интернет Пресудата е прва јавна информација за овој случај.
XS
SM
MD
LG