Достапни линкови

logo-print

Потрагата по рударите во Распадскаја продолжува


Досега 66 рудари починаа како последица на саботните експлозии на метан во рудникот за јаглен во Распадскаја во Сибир. Потрагата продолжува по уште 24 рудари кои се водат како исчезнати. Во несреќата беа повредени над 80 рудари.
XS
SM
MD
LG