Достапни линкови

logo-print

Атлетико од Мадрид победник на Лигата на Европа


Фудбалерите на Атлетико од Мадрид се први победници на Лигата на Европа. Тие во финалето што се играше во Хамбург го совладаа англискиот Фулам со 2:1 во продолжението од два пати по 15 минути, откако во регуларните 90 минути резултатот беше 1:1. Двата гола за Атлетико ги постигна Уругваецот Форлан, а стрелец за Фулам беше Дејвис.
XS
SM
MD
LG