Достапни линкови

logo-print

САД ја поздравија акцијата кај Радуша


САД ја поздравуваат успешната акција на полицијата против вооружени криминални елементи кои очигледно планирале акти на насилство против граѓаните на Македонија, се вели во писмената изјава на амбасадорот на САД во Македонија Филип Рикер во врска со денешниот инцидент кај Радуша. Го повторуваме нашиот цврст став против насилството и, како што беше кажано во заедничката изјава со другите претставници на меѓународната заедница на 27 април, го осудуваме насилството и тие што го промовираат, се наведува во писмената изјава на амбасадорот Рикер.
XS
SM
MD
LG