Достапни линкови

logo-print

Уапсен патник со 15 парчиња оружје на аердодромот во Каиро


Властите во Египет јавија дека уапсиле патник на аеродромот во Каиро кој пристигнал од Њујорк со 2 пиштоли, 250 куршуми, 2 меча и 11 ножеви во неговиот багаж. Постојат сомнениа дека уапсениот планирал да го препродава оружјето. За сега не се знае како осомничениот успеал да помине низ безбедносната контрола на аеродромот во Њујорк.
XS
SM
MD
LG