Достапни линкови

logo-print

Карзаи ќе се сретне со Обама


Претседателот на Авганистан Хамид Карзаи денеска ќе се сретне со американскиот претседател Барак Обама во Вашингтон. Двајцата лидери би требало да разговараат за зајакнувањето на соработката меѓу двете земји. Претходно, американскиот државен секретар Хилари Клинтон и секретарот за одбрана Роберт Гејтс разговараа со петставници на авганистанската делегација. Соединетите американски држави нема да се откажат од Авганистан, изјави Клинтон по разговорите.
XS
SM
MD
LG