Достапни линкови

logo-print

Латвиската полиција трага по синот на Бакиев


Латвиската полиција денеска почна да трага по Максим Бакиев, синот на поранешниот киргистански претседател Курманбек Бакиев. Министерката за внатрешни работи на Латвија Линда Мурниеце рече дека потрагата почнала по барањето за екстрадиција кое го испратила киргистанската привремена влада. Максим Бакиев се товари со обвинениа за корупција при набавката на нафта за американската база во Киргистан.
XS
SM
MD
LG