Достапни линкови

logo-print

Десетгодишно дете ја преживеа авионската несреќа во Триполи


Либијскиот министер за транспорт изјави дека едно десетгодишно дете од Холандија ја преживеало авионската несреќа на либијски патнички авион во која загинале 104 лица. Мохамед Али Заидан рече дека до сега се извлечени 96 тела од местото на несреќата во близина на аеродромот во Триполи. За сега нема информации за можните причини за уривањето на авионот кој полетал од Јужна Африка и требало да пристигне во Лондон по слетување во Триполи. Во леталото имало 93 патници и 11 членови на екипажот.
XS
SM
MD
LG