Достапни линкови

logo-print

Без одлагање на американското повлекување од Ирак


Американското министерство за одбрана соопшти дека планираното повлекување на американските војници од Ирак нема да биде одложено поради најовиот бран насилство во таа земја и тешкотиите за формирање нова влада. Портпаролот на Пентагон Џеф Морел изјави дека во Ирак во моментот имало 94 илјади американски војници и оти до септември нивниот број треба да биде намален на 50 илјади.
XS
SM
MD
LG