Достапни линкови

logo-print

Киднапиран грчки товарен брод


Грчки товарен брод со 23 член екипаж, претежно филипинци, денеска бил киднапиран од сомалиските пирати во Аденскиот залив. Бродот под либериско знаме превезувал од Украина за Кина челична руда. Други детали не се соопштени.

XS
SM
MD
LG