Достапни линкови

logo-print

Престрелка во Радуша


Во близина на село Радуша кај македонско косовската граница во текот на изминатата ноќ, како што неофицијално се дознава, дошло до престрелка во која имало повредени. Се додава дека полицијата притоа уапсила две лица и запленила оружје. Пред две недели македонската полиција на граничниот реон кон Косово на 3 километри од скопско Блаце пронајде четири складишта со фрлачи, ракети, бомби и експлозив.
XS
SM
MD
LG