Достапни линкови

logo-print

Ѓорге Иванов една година претседател


Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ја одбележува првата годишнина од неговата инаугурација на оваа функција. По тој повод, Иванов организира отворен ден во претседателскиот Кабинет, во чии рамки граѓаните ќе можат да се запознаат со него и неговата работа.
XS
SM
MD
LG