Достапни линкови

logo-print

Почнува Канскиот филмски фестивал


Денеска во Кан почнува 63- от филмски фестивал, кој ќе трае до 23 мај. На отворањето ќе биде прикажан филмот „Робин Худ“ на американскиот режисер Ридли Скот. За главната награда на канскиот фестивал ќе се борат 18 филмови од 15 земји.
XS
SM
MD
LG