Достапни линкови

logo-print

Повреден пакистанскиот амбасадор во Иран


Пакистанскиот амбасадор во Иран денеска бил повредеен во напад во Техеран, соопшти иранската државна телвизија. Напаѓачот бил уапсен, јави „Прес ТВ“. Портпаролот на иранското министерство за надворешни работи Рамин Мехманпараст потврди дека амбасадорот се наоѓа во болница, но не откри дополнителни детали.
XS
SM
MD
LG