Достапни линкови

logo-print

Рускиот Претседател ја продолжува посетата на Сирија


Рускиот Претседател Дмитриј Медведев денеска во Дамаск ги продолжува вчера започнатите разговори со сирискиот Претседател Башар ел Аасад. Во фокусот се економската, воената соработка, како и блиско источниот мировен процес.
XS
SM
MD
LG