Достапни линкови

logo-print

Карзаи во посета на Вашингтон


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи пристигна во Вашингтон На четиридневна посета. За време на посетата предвидено е Карзаи да се сретне со американскиот претседател Барак Обама и државниот секретар Хилари Клинтон. Станува збор за прва официјална посета на Карзаи во САД, по неговите обвинувања дека меѓународната заедница се мешала во внатрешнополитичките работи на Авганистан.
XS
SM
MD
LG