Достапни линкови

logo-print

Во Атина средба на партиските лидери


Грчкиот претседател Каролос Папуљас за денеска во Атина свикал состанок на лидерите на партиите претставени во парламентот на кој ќе се разговара за состојбата во економијата и ситуацијата во државата. На состанокот, како што се дознава, нема да учествува шефот на Комунистичката партија Алека Паприга и претседателот на парламентарната група на Коалицијата на радикалната левица Сириза Алексис Ципрас.
XS
SM
MD
LG