Достапни линкови

logo-print

Коњановски на состанок на земјите во ИСАФ


Министерот за одбрана на Македонија Зоран Коњановски ќе учествува на првиот неформален состанок на министри за одбрана на земјите кои придонесуваат во Регионалната Команда Север во мисијата ИСАФ во Авганистан, што денеска почнува во Берлин. Тема на состанокот, како што е соопштено во Скопје, ќе бидат здружените напори, со цел пренесување на одговорноста за сигурноста на земјата врз авганистанските безбедносни сили.
XS
SM
MD
LG