Достапни линкови

logo-print

НАТО војник убиен во Авганистан


НАТО соопшти дека еден од персоналот во меѓународната мисија во Авганистан загинал во вчерашниот напад на милитантите во источниот дел на земјата. Други детали не се соопштени. Вчера Британија соопшти дека еден нејзин војник бил убиен додека бил во контрола во јужната провинција Хелманд. Од почетокот на годинава досега во Авганистан загинале 187 странски војници, од кои 115 американски.
XS
SM
MD
LG