Достапни линкови

logo-print

Нови детали од истрагата за бомбата на Тајмс Сквер


Уапсениот американец со пакистанско потеклостои зад обидот за детонирање на автомобил бомба во центарот на Њујорк, рече денеска американскиот државен правибранител Ерик Холдер, во интервју за американската телевизија „Еј – Би – Си“. Сега имаме доволно докази дека пакистанскиот талибанец стои зад нападот, рече Холдер. Тој додаде дека владата на Пакистан немала информации за обидот за терористички напад на Тајмс Сквер.
XS
SM
MD
LG