Достапни линкови

logo-print

Експлозија на автомобил бомба во Русија


Еден човек загинал во експлозија на автомобил бомба во јужниот дел на Русија денеска, јавија новинските агенции. Експлозијата се случила во градот Касписк. Локалните власти соопштија дека бомбашот загинал во експлозијата на автомобилот. Во јужниот дел на русија во изминатиов период се зачестиа нападите од страна на исламистичките милитанти.
XS
SM
MD
LG