Достапни линкови

logo-print

Талибанците се заканија со нови убиства


Талибанските милитанти денеска се заканија со нови напади низ цел Авганистан во следнава недела. Во соопштение испратено до медиумите, талибанците се закануваат дека од понеделник ќе почнат со атентати врз политичари, ќе детонираат бомби покрај патишта и ќе ги убиваат сите кои не ги подржуваат. Министерот за одбрана на Авганистан Рахим Вардак изјави дека пораката од талибанците е пропаганда а не реалност.
XS
SM
MD
LG