Достапни линкови

logo-print

Саркози ја откажа посетата на Русија


Францускиот претседател Николас Саркози ја откажа официјалната посета на Москва поради кризата во еврозоната. Француската амбасада во Русија соопшти дека Саркози мора да остане во Франција за утрешните разговори посветени на кризата во еврозоната. На денешната церемонија во Москва, со која се одбележува крајот на Втората светска војна, ќе присуствува францускиот амбасадор во земјата Жан де Глиниасти.
XS
SM
MD
LG