Достапни линкови

logo-print

Затворени три аеродроми во Шпанија


Три аеродроми се затворени во северниот дел на Шпанија поради облак вулканска прав кој се проширил од вулканот во Исланд, соопштија властите. Авиокомпаниите кои летаат преку Атланскиот океан, пак, се обидуваа6т да го заобиколат облакот, поради што некои летови каснат и по два часа. За сега нема знаци дека активноста на вулканот во Исланд се смирува.
XS
SM
MD
LG