Достапни линкови

logo-print

Облакот со вулканска пепел од Исланд над Атлантикот


Облакот со пепел од вулканот на Исланд предизвикува промени на трасите на летање преку Атлантскиот Океан со што некои летови траат дури за два часа подолго. Надлежните органи соопштија дека вулканскиот облак не претставува итна опасност за да дојде до прекин на трансатлантските летови. Вулканот на Исланд не покажува знаци на смирување на активноста.
XS
SM
MD
LG