Достапни линкови

logo-print

Самит на Заедницата на независни држави


Лидерите на Заедницата на независни држави денеска во Москва одржуваат состанок. Тие се во Москва за да присуствуваат на утрешната прослава по повод 65 годишнината од завршувањето на Втората Светска Војна. На парадата се очекува да учествуваат 10 илјади руски војници и за прв пат досега и војници од Соединетите држави, Франција, Британија и Полска.
XS
SM
MD
LG