Достапни линкови

logo-print

ЕУ смислува начини како да економски да му помогне на Косово


Комесарот за проширување на Европска Унија Штефан Филе изјави дека ЕУ смислува начини како Косово да не заостанува зад Балканот. Филе, говорејќи на Универзитет во Косовска Митровица, рече дека ЕУ на Косово инвестирала две милијарди евра. Тој посочи и дека во мисијата на ЕУЛЕКС на Косово има 2000 нејзини припадници.
XS
SM
MD
LG