Достапни линкови

logo-print

Лидерите на Еврозоната на состанок за грчката криза во Брисел


Лидерите на 16 држави кои еврото го имаат како заедничка валута денеска во Брисел денеска ќе го финализираат пакетот од 110 милијарди евра помош за презадолжената Грција Меѓународниот монетарен фонд вети дека ќе и даде 30 милијарди евра на Грција, додека Европската Унија треба да и позајми 80 милијарди евра.
XS
SM
MD
LG