Достапни линкови

logo-print

Железничка несреќа во Турција


Најмалку 30 луѓе се повредени при судар на два воза во северозападна Турција, соопштија тамошните власти. Несреќата се случила во провинцијата Коџаели, стотина километри источно од Истанбул. Гувернерот на областа изјавил дека само еден од повредените патници е во тешка состојба.
XS
SM
MD
LG