Достапни линкови

logo-print

Времето ќе биде сончево со умерена облачност


Времето ќе биде сончево со умерена облачност. Во северните делови ќе биде променливо облачно со повремен краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата ќе се движи од 16 до 24 степени.
Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата ќе достигне до 21 степен.
XS
SM
MD
LG