Достапни линкови

logo-print

Интерпол трага по синот на Бакиев


Интернационалната полицикса агенција Интерпол денеска издаде налог за апсење на Максим Бакиев, синот на екс претседателот на Киргистан Курманбек Бакиев. На интернет страницата на Интерпол е објавена фотографија на синот на поранешниот киргистански лидер, кој е осомничен за инволвираност во корупциски скандал.
XS
SM
MD
LG