Достапни линкови

logo-print

Заробените пирати ќе бидат пренесени во Москва


Руските истражни органи соопштија дека пиратите заробени од руската воена морнарица во оружената операција за ослободување на киднапираниот руски танкер ќе бидат префрлени во Москва каде што ќе им биде судено. Во акцијата во Аденскиот Залив еден пират бил убиен, додека 10 други биле уапсени. Немало повредени во екипажот на рускиот брод.

XS
SM
MD
LG