Достапни линкови

logo-print

Македонско американски одбранбени консултации


Соединетите држави ги почитуваат напорите на Македонија за учество во странските мисии,, изјави денеска во Скопје заменик помошникот на американскиот секретар за одбрана Џозеф МекМилан по разговорите со министерот за одбрана Зоран Коњановски.,,Ова е доказ за посветеноста на Македонија да работи во создавање на стабилен, безбеден и мирен свет, а во исто време показател на одговорноста на земјата и нејзината подготвеност за станување на полноправна членка на НАТО., оцени МекМилан., додавајќи дека денешните разговори ќе постават насока во движењето на натамошната соработка меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG