Достапни линкови

logo-print

Операција за запирање на истекот на нафата


Во Мексиканскиот залив е во тек операција за запирање на истекувањето на нафатата до која дојде по потонувањето на платформата на Бритиш Петролеум. Станува збор за сто тонска метална кутија која ќе биде поставена на дното на морето од каде што истекува нафтата и која деновиве како огромна нафтена дамка пристигна и до бреговите на Соединетите држави.
XS
SM
MD
LG