Достапни линкови

logo-print

Иванов на Евроазискиот економски самит во Истанбул


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе има обраќање на 13 от Евроазиски економски самит што се одржува во Истанбул. Претседателот Иванов вчера изјави дека ова не е само економски Самит, туку се обработуваат темите од геополитиката, геокултурата односно селењето на моќта и оти Македонија ги следи сите моментални односи на моќ што постојат и во политиката и во економијата, особено во енергетиката.
XS
SM
MD
LG