Достапни линкови

logo-print

Министерот Милошоски во посета на Шведска


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски денеска отпатува за Шведска каде што ќе се сретне со шефот на дипломатијата Карл Билт. Милошоски во Стокхолм ќе оствари одвоени средби и со претседателот на шведската делегација при Парламентарното Собрание на Советот на Европа Јоран Линблад, како и со пратеничката Валбурга Хабсбург Даглас.
XS
SM
MD
LG